Lai nodrošinātu šīs vietnes pilnu funkcionalitāti, nepieciešams izmantot sīkdatnes. Lūdzam aktivizēt sīkdatņu apstrādi un atsvaidzināt savu pārlūkprogrammu. Pēc pārlūkprogrammas atsvaidzināšanas tiks parādīts sīkdatņu pārvaldīšanas dialogs.

Šajā interneta vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, kas ļauj paaugstināt vietnes funkcionalitāti un lietošanas komfortu, kā arī nodrošina statistiskās informācijas apstrādi. Jūs jebkurā laikā varat izmainīt sīkdatņu iestādījumus, noklikšķinot uz pozīcijas „Izmainīt iestādījumus“. Ja piekrītat šādai sīkdatņu izmantošanai, noklikšķiniet uz pozīcijas „Jā, es piekrītu“. Mūsu privātuma politika

Lai izstrādātu jaunu moduļu ražošanas sistēmu, Bosch sadarbojas ar starptautiskiem pētniecības partneriem

 
 
 

Kontakti


Marina Blomniece
Komunikācijas speciālists
Robert Bosch SIA
Mūkusalas str. 101
LV-1004 Rīga
Latvija
Tālrunis
+371 67802080
Telefakss
+371 67807941

 

14.12.2016 | Bosch Group | Korporatīvās ziņas

Industrija 4.0: daudzpusīga un universāla ražošana

  • Daudzpusīgas, saistītas iekārtas ļauj maksimāli pielāgot ražošanu dažādām vajadzībām.
  • Ātra montāža – pateicoties savietojamiem un viegli maināmiem ražošanas moduļiem, kļūs vieglāk ieviest izmaiņas ražošanas līnijās.
  • Mērķis ir samazināt laiku, kas vajadzīgs, lai sāktu ražošanu un paaugstinātu rentabilitāti.

Štutgarte, Vācija. Pētnieciskais konsorcijs Bosch vadībā pašlaik izstrādā jaunu rūpnieciskās ražošanas koncepciju. Deviņu projekta ReCaM partneru mērķis ir radīt īpaši daudzpusīgu ražošanas sistēmu. Šādas sistēmas ir vajadzīgas, jo ražošanas laiks mūsdienās kļūst arvien īsāks, turklāt pieaug pieprasījums pēc pielāgotiem izstrādājumiem un to variantiem. Projekta partneri ir noteikuši ambiciozus mērķus. „Mēs vēlamies panākt, lai ražošana kļūtu efektīvāka un rentablāka. Mērķis ir par 30 procentiem samazināt nepieciešamo laiku, lai izveidotu sistēmu, kas ir gatava darbībai,” stāsta projekta vadītājs Sebastians Šroks (Sebastian Schröck), Bosch izpētes un tehnoloģiju uzlabošanas speciālists. Šroks, kam ir doktora grāds mašīnbūvē, ar partneriem projekta ietvaros sāka sadarboties 2015. gada novembrī un turpinās šo darbu līdz 2018. gada oktobrim. Paredzēts, ka nākotnē specifiskus uzdevumus ražošanas ķēdē, piemēram, presēšanu, urbšanu vai montāžu, veiks neatkarīgi moduļi. Katrā modulī ir ietverts viens vai vairāki rīki, kas vajadzīgi uzdevuma izpildei, turklāt katrs modulis pats spēj veikt konfigurāciju un koordinēt visus ražošanas procesus ar kaimiņu moduļiem. Šos ražošanas moduļus apvieno, lai izveidotu klienta vajadzībām pielāgotu, daudzpusīgu ražošanas sistēmu.

Automātiskās ražošanas moduļi viedām rūpnīcām

Pašlaik ražošanas līnijas joprojām ir paredzētas tikai konkrēta produkta un partijas izgatavošanai, tomēr izstrādājumi kļūst arvien personalizētāki, savukārt produktu partijas izmēru amplitūda ‒ arvien plašāka, līdz pat vienam gabalam partijā, tāpēc ražošanas līnijas biežāk jākoriģē. Tas ir laikietilpīgs process, kā rezultātā pieaug kļūdu risks, rodas dīkstāve. Projektā kā risinājumu ir paredzēts izmantot automātiskās ražošanas moduļus. Risinājuma būtība ir līdzīga datora spējai patstāvīgi atpazīt tastatūru un printeri, izmantojot Plug and Play lietojumprogrammas. Lai pielāgotu ražošanu, darbinieki vienkārši pievienos esošos moduļus vai dzēsīs nevajadzīgos.

Ražošanas sistēmu iespēju pārbaude

Komandas ReCaM mērķis ir pierādīt, ka šādas savienotas un pielāgojamas ražošanas sistēmas patiešām darbojas un ir pārbaudītas praksē. Lai to paveiktu un rastu kopīgu risinājumu, visi deviņi pētnieciskā konsorcija partneri liek lietā savās kompetences jomās gūtās zināšanas – augstskolu institūti izstrādā kritērijus, inženieri mehāniķi būvē moduļus, bet ražošanas uzņēmumi, piemēram, Bosch, izmēģina radītās koncepcijas praksē.

Projektu ReCaM 5,3 miljonu eiro apmērā pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020 ietvaros (granta līgums Nr. 680759) finansē Eiropas Savienība. Projekta ReCaM pilns nosaukums atšifrējams kā „Elastīgu ražošanas sistēmu ātra rekonfigurācija, izmantojot uz spējām balstītu pielāgošanu, automātisku konfigurēšanu un integrētus ražošanas plānošanas instrumentus”. Viedo rūpnīcu tehnoloģiju attīstības mērķis ir sniegt Eiropai priekšrocības, salīdzinot ar tās konkurentiem pasaulē.

Papildu informācija internetā

Bosch Group ir pasaulē vadošais tehnoloģiju un pakalpojumu sniedzējs. Visā pasaulē tajā strādā apmēram 400 500 darbinieki (2017. gada 31. decembra dati). Uzņēmuma pārdošanas apjomi 2017. gadā sasniedza 78 miljardus eiro. Tā darbība norisinās četrās biznesa jomās: mobilitātes risinājumi, industriālās tehnoloģijas, plaša patēriņa preces un enerģijas un celtniecības tehnoloģijas. Bosch ir vadošā IoT kompānija, kas piedāvā inovatīvus viedo māju, viedo pilsētu, savienotās mobilitātes un savienotās industrijas risinājumus. Izmantojot savas sensoru tehnoloģijas, programmatūras un pakalpojumu kompetenci, kā arī IoT mākoni, tā klientiem sniedz savienotus starpdomēnu risinājumus no viena piegādātāja. Bosch Group stratēģiskais mērķis ir piedāvāt inovācijas savienotai dzīvei. Bosch uzlabo dzīves kvalitāti visā pasaulē ar inovatīviem produktiem un pakalpojumiem. Īsumā - Bosch izstrādāto tehnoloģiju sauklis: "Tehnika dzīvei". Bosch Group ietilpst Robert Bosch GmbH ar aptuveni 440 filiālēm un reģionālajiem uzņēmumiem apmēram 60 valstīs. Ieskaitot tirdzniecības un pakalpojumu partnerus, Bosch globālais ražošanas un tirdzniecības tīkls aptver gandrīz katru pasaules valsti. Kompānijas turpmākās izaugsmes pamats ir tās inovatīvās spējas. 125 vietās visā pasaulē ar izpēti un izstrādi nodarbojas apmēram 62 500 Bosch līdzstrādnieku.

Kompāniju ar nosaukumu „Smalkmehānikas un elektrotehnikas darbnīca” 1886. gadā Štutgartē izveidoja Roberts Bošs (Robert Bosch, 1861-1942). Robert Bosch GmbH īpašumtiesību struktūra garantē uzņēmējdarbības rīcības brīvību no Bosch Grupas, kas ļauj uzņēmumam plānot ilgtermiņā un veikt nozīmīgus ieguldījumus tās nākotnes nodrošināšanai. Deviņdesmit divu procentu Robert Bosch GmbH akciju kapitāla turētājs ir Robert Bosch Stiftung GmbH, labdarības fonds. Vairākums balsstiesību pieder Robert Bosch Industrietreuhand KG, ražošanas trasta kompānijai. Uzņēmējdarbības īpašumtiesību funkcijas veic trasta kompānija. Atlikušo daļu turētāji ir Bosch ģimene un Robert Bosch GmbH.

Vairāk informācijas šeit:

www.bosch.com

www.bosch-press.com

twitter.com/BoschPresse