Pāriet uz galveno saturu
Bosch Latvijā

Bosch Drēzdenē atver nākotnes pusvadītāju plātņu fabriku

Pilnībā savienota, mākslīgā intelekta kontrolēta

• Bosch izpilddirektors Deners (Denner): "Ar savu pirmo mākslīgā intelekta rūpnīcu mēs nosakām jaunus standartus mikroshēmu ražošanā."

• ES komisārs Vestagers (Vestager): "Pusvadītāji palīdzēs stiprināt Eiropas kā progresīvu inovāciju šūpuļa konkurētspēju."

• Mākslīgais intelekts radīs stabilu pamatu datu virzītā, nepārtrauktā ražošanas uzlabošanā, kā arī ātrā ražošanas ieviešanā.

• Pirmās mikroshēmas Bosch elektroinstrumentiem no ražošanas līnijas apritē nonāks jūlijā – sešus mēnešus agrāk nekā plānots.

• Aptuveni viena miljarda eiro vērtā jaunā ražotne ir lielākais atsevišķais ieguldījums Bosch vairāk nekā 130 gadu ilgajā vēsturē.

• Plānots, ka objektā, kad tas būs pabeigts, strādās 700 cilvēku.

Pilnībā savienota, datu virzīta, pašoptimizējoša: Drēzdenē Bosch atver vienu no pasaulē modernākajām pusvadītāju plātņu fabrikām. Izteikti automatizētas, pilnībā savienotas ierīces un integrēti procesi apvienojumā ar mākslīgā intelekta (AI) metodēm padarīs Drēzdenes rūpnīcu par viedo rūpnīcu un pirmatklājēju Industry 4.0 rūpniecībā.

Virtuāli piedaloties federālajai kanclerei Dr. Angelai Merkelei (Angela Merkel), ES Komisijas priekšsēdētāja vietniecei Margrētei Vestagerei (Margrethe Vestager) un Saksijas ministru prezidentam Mihaelam Kretšmeram (Michael Kretschmer), augsto tehnoloģiju objektu oficiāli atklāja 2021. gada 7. jūnijā.

“Bosch galvenā tehnoloģija ir pusvadītāji, tāpēc ir stratēģiski svarīgi tos pašiem izstrādāt un ražot. Drēzdenē ar mākslīgā intelekta palīdzību pusvadītāju ražošanu pārcelsim nākamajā līmenī,” sacīja Dr. Volkmars Deners (Volkmar Denner), Robert Bosch GmbH valdes priekšsēdētājs.

"Šī ir mūsu pirmā mākslīgā intelekta rūpnīca: pilnībā savienota, datu virzīta un pašoptimizējoša jau no paša sākuma."
Dr. Volkmars Deners, Robert Bosch GmbH valdes priekšsēdētājs

Bosch šajā augsto tehnoloģiju vietā iegulda aptuveni miljardu eiro. Šis ir lielākais atsevišķais ieguldījums uzņēmuma vairāk nekā 130 gadu vēsturē. Ražošana Drēzdenē tiks sākta jau jūlijā – sešus mēnešus agrāk nekā plānots. Kopš tā laika jaunajā rūpnīcā izgatavotie pusvadītāji tiks uzstādīti Bosch elektroinstrumentos. Mikroshēmu ražošana automašīnu klientiem tiks sākta septembrī un tādējādi – trīs mēnešus agrāk nekā plānots. Jaunā rūpnīca būs nozīmīga pusvadītāju ražošanas tīkla sastāvdaļa. 72 000 kvadrātmetru platībā Saksijas pavalsts galvaspilsētā pusvadītāju rūpnīcā jau strādā 250 cilvēku. Pēc būvdarbu pabeigšanas ir paredzēts, ka darbaspēks pieaugs līdz aptuveni 700 cilvēkiem.

Neviens cits automobiļu piegādātājs kopš 50. gadiem nav intensīvi strādājis pie mikroelektronikas. Kopš 1958. gada Bosch pats ražo pusvadītāju komponentes. Savā pusvadītāju rūpnīcā Reitlingenē un Drēzdenē Bosch ir ieguldījis vairāk nekā 2,5 miljardus eiro kopš 200 milimetru tehnoloģijas ieviešanas 2010. gadā. Papildus tam miljoniem eiro ir ieguldīti mikroelektronikas attīstībā.

Pionieris Industry 4.0 rūpniecībā

Ierīces, kas domā pašas, uzturēšanas darbi, kas tiek veikti no 9000 kilometru attāluma, brilles ar iebūvētām kamerām: tagad Drēzdenē uzbūvētā pusvadītāju rūpnīca ir viena no vismodernākajām pasaulē. "Pateicoties mākslīgā intelekta un lietu interneta kombinācijai, mēs veidojam pamatu datu virzītai, nepārtrauktai ražošanas uzlabošanai," sacīja Deners. Konkrēti tas nozīmē, ka visi pusvadītāju rūpnīcā esošie dati – no iekārtām, sensoriem un izstrādājumiem – tiek apkopoti centrālajā datubāzē. Rezultāts: katru sekundi tiek ģenerēti ražošanas dati, kas līdzvērtīgi 500 teksta lappusēm. Tikai vienas dienas laikā tas būtu līdzvērtīgs vairāk nekā 42 miljoniem lappušu.

Pusvadītāji labākai dzīves kvalitātei un satiksmes drošībai

Mikroshēmu formā pusvadītāji ir atrodami gandrīz visās tehniskajās ierīcēs – viedtālruņos, televizoros un fitnesa aprocēs. Un bez pusvadītājiem automašīnas nedarbotos ne šodien, ne nākotnē. 2016. gadā katram jaunam transportlīdzeklim visā pasaulē vidēji bija vairāk nekā deviņas Bosch mikroshēmas tādās ierīcēs kā gaisa spilvenu vadības ierīce, bremžu sistēma un auto novietošanas palīgsistēma. 2019. gadā šis rādītājs jau bija vairāk nekā 17. Citiem vārdiem sakot, tikai dažu gadu laikā to skaits bija gandrīz dubultojies. Turpmākajos gados eksperti sagaida vislielāko izaugsmi vadītāja palīgsistēmās, informācijas un izklaides jomā un spēka piedziņas elektrifikācijā. Ar savu pusvadītāju rūpnīcu Drēzdenē Bosch reaģē uz pieaugošo pieprasījumu pēc pusvadītājiem.

Dresden wafer fab
Dresden wafer fab
Dresden wafer fab
Dresden wafer fab
Dresden wafer fab
Dresden wafer fab
/

Preses jautājumiem un saziņai

Marina Blomniece
Korporatīvo komunikāciju vadītāja

Telefons

Vispārīgi jautājumi par Bosch