Pāriet uz galveno saturu
Bosch Latvijā

CES 2021: Bosch uzticas mākslīgajam intelektam (AI) un savienojamībai – cilvēku un vides aizsardzībai

Gudri, klimatam draudzīgi risinājumi veselībai, dzīvei, rūpniecībai un mobilitātei

• Bosch valdes loceklis Mihaels Bolle (Michael Bolle): "Bosch apvieno AI un savienojamību, veidojot AIoT, lai tas varētu uzlabot energoefektivitāti un cīnīties ar koronavīrusu."

• Gudri risinājumi veselībai un drošībai: Bosch AIoT risinājumi tiek apbalvoti ar CES® Inovācijas balvas godalgām.

• Progresīvāka programmatūra: Bosch ātrais koronavīrusa tests tagad var noteikt pozitīvus rezultātus mazāk nekā 30 minūtēs.

• Ilgtspējīgi #LikeABosch: pēdējā kampaņas daļa parāda, kā ikviens var sniegt ieguldījumu klimata aizsardzības veicināšanā.

• Klimata politika atmaksājas: Carbon Disclosure Project pievieno Bosch savam A sarakstam.

• AI kosmosā: Bosch pieredze, lai palīdzētu vadīt mini robotus uz mēness virsmas.

Lai uzlabotu cilvēku veselību un aizsargātu mūsu planētu, Bosch paļaujas uz AIoT, izmantojot iespējas, ko sniedz dati, mākslīgais intelekts un lietu internets, lai sniegtu labumu cilvēkiem un videi ar tehniskajiem risinājumiem. "Mēs apvienojam AI un savienojamību, veidojot AIoT, kas mums palīdz uzlabot energoefektivitāti un cīnīties ar koronavīrusu," saka Mihaels Bolle, Bosch valdes loceklis. “AIoT piedāvā milzīgu potenciālu. Mēs jau tagad izmantojam šo potenciālu un plānojam izvērst savus centienus nākotnē.” Ar saukli Ilgtspējīgi #LikeABosch uzņēmums virtuālajā tehnoloģiju izstādē CES 2021 prezentēja gudrus, ilgtspējīgus risinājumus veselības, dzīves un mobilitātes jomā.

Starp jaunumiem, ko Bosch prezentēja tehnoloģiju izstādē, ir pasaulē pirmais pašmācīšanās AI sensors valkājamierīcēm un klausāmierīcēm fitnesa datu izsekošanā. Tā kā AI darbojas ar sensoru (edge AI), vingrojumu laikā vairs nav nepieciešams interneta savienojums – tas uzlabo energoefektivitāti un datu privātumu. Uzņēmums piedāvā arī sensoru, kas mēra tādus faktorus kā gaisa kvalitāte un relatīvais mitrums. Tas sniedz informāciju par aerosolu koncentrāciju gaisā – dati, kas kļuvuši īpaši svarīgi cīņā pret koronavīrusu. Arī Bosch drošības kameras var palīdzēt cīņā pret vīrusu. AI ļauj tās izmantot dažādos veidos atbilstoši klienta vajadzībām. Piemēram, jauns kameras risinājums ar integrētu gudro video analīzi bezkontakta, anonīmai un augstas precizitātes ķermeņa temperatūras mērīšanai – ar maksimālo pusgrāda novirzi. Turklāt, izmantojot programmatūras risinājumu Bosch starta programmas Security and Safety Things atvērtajai kameru platformai, šīs kameras var noteikt, vai cilvēku skaits veikalā atbilst valdošajiem koronavīrusa ierobežojumiem. Šī platforma 2021. gadā saņēma CES® Inovāciju balvu, kļūstot par vienu no četriem apbalvotajiem Bosch risinājumiem šogad. Vēl viens jauninājums ir pārnēsājams hemoglobīna monitors, kas, skenējot pirkstu, spēj noteikt anēmiju. Ierīce ir īpaši piemērota reģioniem, kuros nav pietiekami pieejama medicīniskā aprūpe. Aprīkots ar AI, hemoglobīna monitors nodrošina rezultātu 30 sekunžu laikā – nav jāveic laboratorijas pārbaude vai asins ņemšana.

Šobrīd labākais piemērs tam, kā inovatīvā Bosch tehnoloģija var uzlabot veselību un labsajūtu, ir koronavīrusa PCR tests ar Bosch Vivalytic testēšanas ierīci. Tas tagad nodrošina rezultātus vēl ātrāk: laboratorijas, ārstu kabineti, pansionāti un slimnīcas var vienlaikus novērtēt piecus paraugus 39 minūtēs – šī vistiešākajā nozīmē ir “tehnika dzīvei”. Pateicoties uzlabotajai programmatūrai, pozitīvos paraugus var noteikt pat mazāk nekā 30 minūtēs. Vivalytic sistēma, kas sastāv no analīzes ierīces un testa kasetnēm, tika izstrādāta ilgstošas sadarbības rezultātā starp Bosch korporatīvo pētniecību un progresīvajām inženierzinātnēm, Bosch Healthcare Solutions un Roberta Boša slimnīcu.

Ilgtspējīgi #LikeABosch: Bosch kā klimata pasākumu pionieris

Nesen Vācijā publicēts pētījums parādīja, ka AIoT var sniegt atbalstu ne tikai veselības, bet arī klimata pasākumu jomā. Pētījumā tika atklāts, ka visaptveroša mobilitātes, ražošanas un celtniecības tehnoloģiju digitalizācija varētu palīdzēt valstij sasniegt gandrīz pusi no Parīzes nolīguma emisiju mērķiem (avots: Accenture).

Šeit palīdzīgu roku sniedz Bosch: tā sauklis šī gada CES Ilgtspējīgi #LikeABosch pauž vienu no kompānijas uzņēmējdarbības atbildības aspektiem. #LikeABosch vizuālās kampaņas turpinājums izceļ to, kā ikviens var sniegt savu ieguldījumu, lai aizsargātu vidi ar ilgtspējīgiem produktiem. Pats Bosch ir piemērs: saskaņā ar iekšējiem aprēķiniem visas uzņēmuma 400 atrašanās vietas visā pasaulē kopš 2020. gada ir oglekļa neitrālas. Bosch ir pirmais globāli strādājošais rūpniecības uzņēmums, kas sasniedz neto nulles oglekļa emisiju attiecībā uz saražoto enerģiju un ārēji iegūto enerģiju. "Nākamais Bosch solis ir pievērsties emisijām visā vērtības ķēdē, sākot no iepirkuma līdz produkta lietošanai," saka Bolle. Šajā ziņā Bosch ir pirmais automobiļu piegādātājs, kas pievienojies iniciatīvai Science Based Targets ar konkrētu un tālejošu mērķi: līdz 2030. gadam par 15 procentiem samazināt CO2 iepriekšējā posma un lejupplūsmas emisijas. Bosch sasniegumi klimata jomā ir ieguvuši atzinību arī ārpus uzņēmuma: bezpeļņas Carbon Disclosure Project (CDP) ir iekļāvis Bosch savā A sarakstā.

Izmantojot pagājušajā gadā dibināto konsultatīvo uzņēmumu Bosch Climate Solutions, Bosch kā klimata pasākumu pionieris dalās pieredzē ar citiem uzņēmumiem. Bosch jaunuzņēmums piedāvā vairākus risinājumus, tostarp Bosch mākoņdatošanas enerģijas platformu, kas izmanto viedus algoritmus, lai samazinātu mašīnu enerģijas patēriņu un tādējādi palielinātu ražošanas procesu efektivitāti. Bosch jau ir izvietojis platformu vairāk nekā 100 vietās, sniedzot lielu ieguldījumu energoefektivitātes uzlabošanā – galvenais pasākums uzņēmuma centienos panākt oglekļa neitralitāti.

"Mēs vēlamies būt vadošais AIoT uzņēmums visās jomās, kurās darbojamies."
Bosch valdes loceklis Mihaels Bolle.

Digitāli un ilgtspējīgi ir jaunais ceļš uz priekšu: izdevīgā starta pozīcijā ar rūpniecisko AI

Papildus energoefektivitātes uzlabošanai ražošanā Bosch sistemātiski pievieno savienojamību saviem produktiem ēkām un mobilitātei, lai palīdzētu patērētājiem ietaupīt enerģiju. Viens no šiem produktiem ir enerģijas pārvaldnieks, kuru uzņēmums piedāvā izmantot privātmājās. Apvienojot to ar siltumsūkni un fotoelementu sistēmu, pārvaldnieks var samazināt enerģijas patēriņu līdz 60 procentiem. Mobilitātes jomā elektrisko transportlīdzekļu vadītāji var gūt labumu no tādiem pakalpojumiem kā Battery in the Cloud, kas izmanto viedās programmatūras analīzi, lai samazinātu akumulatora nodilumu līdz pat 20 procentiem.

Kopumā elektrificētas un automatizētas braukšanas kombinācija ar personalizētiem un savienotiem pakalpojumiem pavērs plašas programmatūras lietojumu iespējas. Transportlīdzekļu datoriem ir galvenā loma Bosch centienos paplašināt vadošās pozīcijas programmatūras ietilpīgajās elektroniskajās sistēmās. Lai apmierinātu šo pieprasījumu, gada sākumā darbu sāka jaunā Starpdomēnu skaitļošanas sistēmu nodaļa un tās 17 000 līdzstrādnieki. Šajā nodaļā Bosch apvieno savas iespējas transportlīdzekļu datoru, sensoru un vadības bloku aparatūras un programmatūras izstrādē visiem transportlīdzekļu domēniem. Tas samazina transportlīdzekļu izstrādes sarežģītību un ievērojami ātrāk ļauj ieviest jaunas funkcijas.

"Rīt veiksmīgi darbosies tikai tie uzņēmumi, kas šodien rīkojas ilgtspējīgi un izmanto AIoT milzīgo potenciālu." Bosch valdes loceklis Mihaels Bolle.

Pieredze, kas palīdz izpētīt mēnesi: mērķēt augstu ar Bosch AI

Sākot no zemes ceļiem, līdz aktivitātēm kosmosā: tā kā pagājušajā gadā CES pirmizrādi piedzīvoja SoundSee AI sensoru sistēma Starptautiskajai kosmosa stacijai, šoreiz Bosch skatiens ir vērsts uz mēnesi. NASA Tipping Point programmas ietvaros Bosch apvieno spēkus ar uzņēmumiem Astrobotic un WiBotic, kā arī Vašingtonas universitāti, lai izpētītu un attīstītu tehnoloģiju, kas ļauj gudri vadīt un bezvadu režīmā uzlādēt mazos robotus darbībai uz mēness. Bosch pētnieki, kas strādā pie projekta Pitsburgā un Silīcija ielejā, sniedz savas zināšanas par mākslīgajā intelektā balstītu viedo datu analīzi un bezvadu savienojamības risinājumiem. Iegūtie atklājumi tiks izmantoti turpmākajā Bosch AIoT risinājumu izstrādē uz zemes.

Tas viss skaidri parāda, cik lielu potenciālu piedāvā AIoT, kā arī ilgtspējas galveno lomu tajā.

Vivalytic ekrāns ar jauno programmatūru
Vivalytic ekrāns ar jauno programmatūru
Cilvēka ādas temperatūras noteikšanas risinājums
Cilvēka ādas temperatūras noteikšanas risinājums
Pateicoties Nyon, eBiker ir savienots ar digitālo pasauli un var piekļūt tādām funkcijām kā borta navigācija un fitnesa datu izsekošana
Pateicoties Nyon, eBiker ir savienots ar digitālo pasauli un var piekļūt tādām funkcijām kā borta navigācija un fitnesa datu izsekošana
Programmai būs galvenā loma nākotnes automašīnās
Programmai būs galvenā loma nākotnes automašīnās
Ilgtspējīgi #LikeABosch
Ilgtspējīgi #LikeABosch
/

Preses jautājumiem un saziņai

Lāsma Dzelme
Korporatīvo komunikāciju vadītāja

Telefons

Vispārīgi jautājumi par Bosch