Pāriet uz galveno saturu
Bosch Latvijā
Bosch visā pasaulē

Par Bosch Group īsumā

Kā vadošais IoT uzņēmums Bosch piedāvā inovatīvus risinājumus Jūsu viedajai mājai.

Ko mēs darām

Bosch Group ir pasaulē vadošais tehnoloģiju un pakalpojumu nodrošinātājs. Visā pasaulē tajā ir nodarbināti apmēram 394,500 darbinieku (2020. gada 31. decembra dati). Pēc provizoriskiem aprēķiniem, uzņēmuma pārdošanas apjoms 2020. gadā sasniedza 71.6 miljardus eiro. Tā darbība norisinās četrās biznesa jomās: mobilitātes risinājumi, industriālās tehnoloģijas, plaša patēriņa preces un enerģijas un celtniecības tehnoloģijas. Bosch ir vadošā IoT kompānija, kas piedāvā inovatīvus viedo māju, viedo pilsētu, savienotās mobilitātes un savienotās industrijas risinājumus. Izmantojot savas sensoru tehnoloģijas, programmatūras un pakalpojumu kompetenci, kā arī IoT mākoni, tā klientiem sniedz savienotus starpdomēnu risinājumus no viena avota. Bosch Group stratēģiskais mērķis ir piedāvāt inovācijas savienotai dzīvei. Bosch uzlabo dzīves kvalitāti visā pasaulē ar inovatīviem produktiem un pakalpojumiem. Īsumā - Bosch izstrādāto tehnoloģiju sauklis: "Tehnika dzīvei".

Bosch īsumā

Pārdošanas ieņēmumi, darbinieki, atrašanās vietas - galvenie radītāji un zīmoli īsumā

Pārdošanas ieņēmumi, partneri, atrašanās vietas - Bosch Grupas galvenie fakti un zīmoli īsumā.

Publikācijas

Jūs varat lejupielādēt jaunāko informāciju par Bosch PDF datņu veidā šeit.

Titullapa "Bosch šodien. gads"

Bosch šodien

Viss, kas Jums jāzina par Bosch, skaidrā un kodolīgā formātā.

Titullapa "Bosch gada pārskats, 2020. gads"

Gada pārskats, 2020. gads

Uzņēmuma profils un gada pārskats 2020. gadam

Mūsu uzņēmējdarbības nozares

Uzņēmuma Bosch darbības sektors "Mobilitātes risinājumi". Šeit ir redzama Mercedes-Benz muzeja garāža Štutgartē. Tā ir pasaulē pirmā vieta, kurā ir uzstādīta Bosch izstrādātā sistēma "Automated Valet Parking" — automatizēts transportlīdzekļu autostāvvietā novietošanas pakalpojums bez vadītāja līdzdalības.

Mobilitātes risinājumi

Mobilitātes risinājumi

Sektors "Mobilitātes risinājumi" ir galvenais Bosch grupas darbības virziens, kas veido 59 procentus no kopējā apgrozījuma. Bosch ir viens no vadošajiem piegādātājiem automobiļu nozarē. Šis sektors balstās uz ilgtspējīgu, drošu un aizraujošu mobilitātes nākotnes vīziju. Bosch kā oriģinālā aprīkojuma piegādātāju automobiļu nozarē raksturo ļoti plašs darbības spektrs, kas organizatoriskā līmenī tiek īstenots ar šādu nodaļu starpniecību: "Spēka piedziņu un pārvadu risinājumi", "Šasiju sistēmu kontrole", "Elektriskās piedziņas", "Automobiļu elektronika", "Automobiļu stūres iekārtas", kā arī 2021. gada sākumā no jauna izveidotā nodaļa "Starpdomēnu skaitļošanas tehnikas un datošanas risinājumi". Papildus oriģinālā aprīkojuma piegādes segmentam uzņēmuma darbības virzieni ir saistīti arī ar automobiļu nozares pēcpārdošanas segmentu, servisa piedāvātāju "Savienotie mobilitātes risinājumi" un Bosch eBike sistēmām. Šo klāstu papildina aktivitātes, kas saistītas ar divriteņiem, komerciālajiem transportlīdzekļiem un apvidus automobiļiem, kā arī inženierijas pakalpojumiem. Uz visaptverošajām pārmaiņām automobiļu sektorā Bosch atbild ar tehnoloģiju ziņā atvērtu un turpinošu piedziņas tehnoloģiju pilnveidi, tostarp atjaunojamas sintētiskās degvielas izstrādi. Elektromobiļu sektorā, tostarp kurināmā elementu ražošanas sektorā, Bosch 2020. gadā vien ir investējis aptuveni 500 miljonus eiro. Papildus tam Bosch konsekventi turpina strādāt pie 1. un 2. automatizācijas pakāpes automobiļu vadītāju asistēšanas sistēmām, tostarp pie „Highway Assist – hands free“ sistēmām, kā arī izstrādā automatizētu automobiļu vadīšanas modeli saskaņā ar tā saukto SAE 3. un 4. līmeni. Izstrādājot starpdomēnu skaitļošanas tehnikas un datošanas risinājumus, Bosch ir gatavs apmierināt pastāvīgām pārmaiņām pakļautās prasības, kas raksturo strauji augošo, vienlaikus ar vairākām programmatūrām aprīkoto elektronisko sistēmu tirgu automobiļu sektorā.

Uzņēmuma Bosch darbības sektors "Mobilitātes risinājumi". Šeit ir redzama Mercedes-Benz muzeja garāža Štutgartē. Tā ir pasaulē pirmā vieta, kurā ir uzstādīta Bosch izstrādātā sistēma "Automated Valet Parking" — automatizēts transportlīdzekļu autostāvvietā novietošanas pakalpojums bez vadītāja līdzdalības.
Uzņēmuma Bosch darbības sektors "Industriālās tehnoloģijas". Šāda izskatīsies rūpnīca nākotnē: Bosch Rexroth nodrošina visaptverošu iekārtu saslēgšanu tīklā rūpnīcās.

Rūpnieciskā tehnoloģija

Rūpnieciskā tehnoloģija

2020. finanšu gadā uzņēmuma sektors "Industriālās tehnoloģijas" Bosch grupai ļāva iegūt 7 procentus no kopējā apgrozījuma. Sektorā "Industriālās tehnoloģijas" ietilpst piedziņas un vadības tehnoloģiju nodaļa – piedziņas un vadības tehnoloģiju speciālists efektīvai un jaudīgai cilvēku un iekārtu jebkāda veida pārvietošanai neatkarīgi no pārvietojamā apjoma. Šī nodaļa sevī apvieno pasaules mēroga pieredzi attiecībā uz risinājumu pielietojumu tādos tirgus segmentos kā mobilās lietotnes, iekārtu būvniecība un inženierija, kā arī rūpnīcu automatizācija. Pateicoties viediem komponentiem, precīzi pielāgotiem sistēmu risinājumiem, kā arī pakalpojumiem, piedziņu un vadības tehnoloģiju nodaļa rada priekšnosacījumus pilnībā savienotām lietotnēm. Šī nodaļa saviem klientiem piedāvā hidrauliskās sistēmas, elektriskās piedziņu un vadības tehnoloģijas, pārnesumu tehnoloģijas, kā arī lineārās un montāžas tehnoloģijas, tostarp programmatūras un saskarnes objektu pievienošanai internetam. Robert Bosch Manufacturing Solutions GmbH, kas pamatā ir galvenais sistēmu piedāvātājs montāžas iekārtām pašā Bosch uzņēmumā, izstrādā pielāgojamas un mērogojamas montāžas koncepcijas, klientu vajadzībām precīzi pielāgotus risinājumus pārbaudes un procesu tehnoloģiju, kā arī ar tām saistīto pakalpojumu jomā. Turklāt industriālo tehnoloģiju sektora vienu daļu veido nodaļa "Bosch Connected Industry", kas, fokusējoties uz iniciatīvu "Rūpniecība 4.0", iekšējiem un ārējiem klientiem izstrādā programmatūru risinājumus un īsteno projektus.

Uzņēmuma Bosch darbības sektors "Industriālās tehnoloģijas". Šāda izskatīsies rūpnīca nākotnē: Bosch Rexroth nodrošina visaptverošu iekārtu saslēgšanu tīklā rūpnīcās.
Uzņēmuma Bosch darbības sektors "Patēriņa preces". Šeit ir redzams Bosch Professional tīrīšanas diska X-LOCK Cleaning Disc pielietojums.

Patēriņa preces

Patēriņa preces

Uzņēmuma darbības sektors "Patēriņa preces" 2020. gadā veidoja 26 procentus no Bosch grupas kopējā apgrozījuma. Tajā ietilpst elektroinstrumentu nodaļa, kas ir elektroinstrumentu un dārza tehnikas, elektroinstrumentu piederumu un mērinstrumentu piedāvātājs. Šī nodaļa ir izstrādājusi aptverošu produktu līniju, kuras mērķauditorija ir amatniecības un rūpniecības nozarē strādājošie profesionāļi un amatieri. Uzsvars tiek likts uz augstas veiktspējas un ērti lietojamām bezvada ierīcēm, un aizvien vairāk arī uz tīklā saslēdzamām ierīcēm un pakalpojumiem. Elektroinstrumentu nodaļas galvenais stratēģijas virziens ir izteikti novatoriska pieeja un inovāciju ieviešana, digitalizācija, spēcīgi zīmoli, nepārtraukta tiešsaistes tirdzniecības tīkla paplašināšana un uzņēmuma darbības izveide un attīstīšana jaunajās tirgus ekonomikas valstīs. Lietotāju pieredze — fokusēšanās uz lietotāju vajadzībām, izstrādājot produktus un pakalpojumus — ir galvenā veiksmes atslēga. Darbības sektorā "Patēriņa preces" ietilpst arī BSH Hausgeräte GmbH, kas piedāvā visaptverošu, mūsdienu prasībām atbilstošu, energoefektīvu un aizvien vairāk arī tīklā saslēdzamu sadzīves ierīču spektru. Plašajā produktu klāstā ietilpst gan veļas mazgājamās mašīnas un veļas žāvētāji, gan aukstumiekārtas un saldētavas, gan plītis, cepeškrāsnis un tvaiku nosūcēji, gan arī trauku mazgājamās mašīnas un tādas mazizmēra sadzīves ierīces kā putekļsūcēji, kafijas aparāti un virtuves kombaini. BSH Hausgeräte stratēģijā galvenais uzsvars tiek likts uz produktu novatoriskumu, servisa pakalpojumiem, kuru sniegšanu padara iespējamu ierīču piesaiste internetam, kā arī digitālu uzņēmējdarbības modeļu izveide un pilnveide. Pateicoties funkcijai "Home Connect", BSH Hausgeräte piedāvā ekosistēmu ar digitālu platformu sadzīves ierīcēm un šai jomā sadarbojas ar virkni dažādiem partneriem. Tās mērķis ir turpināt attīstīt tiešo kontaktu ar patērētājiem, izmantojot digitalizācijas piedāvātās iespējas.

Uzņēmuma Bosch darbības sektors "Patēriņa preces". Šeit ir redzams Bosch Professional tīrīšanas diska X-LOCK Cleaning Disc pielietojums.
Uzņēmuma Bosch darbības sektors "Enerģētika un celtniecības tehnoloģijas". Šeit ir redzams mobilais drošības asistents "Bosch Spexor".

Enerģētikas un celtniecības tehnoloģijas

Enerģētikas un celtniecības tehnoloģijas

2020. gadā uzņēmuma darbības sektors "Enerģētikas un celtniecības tehnoloģijas" veidoja 8 procentus no Bosch grupas kopējā apgrozījuma. Ar to saistītajai celtniecības tehnoloģiju nodaļai ir divi uzņēmējdarbības virzieni: globāla mēroga produktu tirdzniecība drošības un komunikāciju risinājumu jomā un reģionālā uzņēmējdarbība, kas saistīta ar sistēmu integrēšanu un nodarbojas ar risinājumu izstrādi un klientu vajadzībām pielāgotu pakalpojumu piedāvāšanu attiecībā uz ēku drošību, energoefektivitāti un ēku automatizāciju īpaši izvēlētās valstīs. Abu struktūrvienību darbība ir koncentrēta uz komerciālām ēkām un infrastruktūras projektiem. Šīs nodaļas produktu klāstā ietilpst videonovērošanas sistēmas, uzlaušanas signalizācijas sistēmas, ugunsdrošības un balss signalizēšanas sistēmas, ieejas kontroles sistēmas, kā arī profesionālas audio un konferenču sistēmas. Siltumtehnikas nodaļa saviem klientiem visā pasaulē piedāvā risinājumus saistībā ar apkures un gaisa kondicionēšanas sistēmām, ūdens sildītajiem un decentralizētu enerģijas pārvaldību. Šeit ietilpst tādas jomas kā apkures un gaisa kondicionēšanas sistēmu izstrāde, kā arī enerģijas pārvaldība dzīvojamās ēkās, ūdens sildītāji un iekārtu būvniecību komerciālām un rūpnieciskām apkures un gaisa kondicionēšanas sistēmām. Līdz ar stingrāku prasību ieviešanu, kuru mērķis ir panākt CO2 emisijas samazinājumu, arvien svarīgāku nozīmi iegūst elektrifikācija un atjaunojamā enerģija. Šai ziņā nodaļa mērķtiecīgi koncentrējas uz inovāciju ieviešanu, kas notiek paralēli jau esošo produktu efektivitātes rādītāju uzlabošanai un ierīču savstarpējas savienojamības tīklā pilnveidošanai. Bosch globālo pakalpojumu risinājumu nodaļa piedāvā uzņēmējdarbības procesus un pakalpojumus galvenokārt klientiem automobiļu būvniecības, finanšu pakalpojumu un loģistikas nozarē, kā arī informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā. Robert Bosch Smart Home GmbH piedāvā tīklā savienojamus un ar lietotnes starpniecību vadāmus risinājumus ikdienas sadzīvei lietošanai mājas apstākļos.

Uzņēmuma Bosch darbības sektors "Enerģētika un celtniecības tehnoloģijas". Šeit ir redzams mobilais drošības asistents "Bosch Spexor".

Īpašumtiesību struktūra un organizācija

Kopš 1964. gada Bosch lielākais akcionārs ir labdarības fonds Robert Bosch Stiftung GmbH. Fonds īsteno uzņēmuma dibinātāja centienus labdarības un sociālajās jomās arī mūsdienās. Tas sevi uzskata par fondu, kas īsteno savus mērķus gan ar savām jau esošajām programmām un iniciatīvām, gan atbalstot piemērotus projektus un iestādes, ko ierosinājuši citi, lai risinātu uzdevumus, ar kuriem saskaras sabiedrība.

Robert Bosch GmbH akcionāri un balsstiesības

Sazinieties ar Bosch

Priecāsimies saņemt Jūsu pieprasījumu.

Nosūtiet mums ziņu