Pāriet uz galveno saturu
Bosch Latvijā
Bosch visā pasaulē

Par Bosch Group īsumā

Kā vadošais IoT uzņēmums Bosch piedāvā inovatīvus risinājumus Jūsu viedajai mājai.

Ko mēs darām

Bosch Group ir pasaulē vadošais tehnoloģiju un pakalpojumu nodrošinātājs. Visā pasaulē tajā ir nodarbināti apmēram 394,500 darbinieku (2020. gada 31. decembra dati). Pēc provizoriskiem aprēķiniem, uzņēmuma pārdošanas apjoms 2020. gadā sasniedza 71.6 miljardus eiro. Tā darbība norisinās četrās biznesa jomās: mobilitātes risinājumi, industriālās tehnoloģijas, plaša patēriņa preces un enerģijas un celtniecības tehnoloģijas. Bosch ir vadošā IoT kompānija, kas piedāvā inovatīvus viedo māju, viedo pilsētu, savienotās mobilitātes un savienotās industrijas risinājumus. Izmantojot savas sensoru tehnoloģijas, programmatūras un pakalpojumu kompetenci, kā arī IoT mākoni, tā klientiem sniedz savienotus starpdomēnu risinājumus no viena avota. Bosch Group stratēģiskais mērķis ir piedāvāt inovācijas savienotai dzīvei. Bosch uzlabo dzīves kvalitāti visā pasaulē ar inovatīviem produktiem un pakalpojumiem. Īsumā - Bosch izstrādāto tehnoloģiju sauklis: "Tehnika dzīvei".

Bosch īsumā

Pārdošanas ieņēmumi, darbinieki, atrašanās vietas - galvenie radītāji un zīmoli īsumā

Pārdošanas ieņēmumi, partneri, atrašanās vietas - Bosch Grupas galvenie fakti un zīmoli īsumā.

Publikācijas

Jūs varat lejupielādēt jaunāko informāciju par Bosch PDF datņu veidā šeit.

Titullapa "Bosch šodien. gads"

Bosch šodien

Viss, kas Jums jāzina par Bosch, skaidrā un kodolīgā formātā.

Titullapa "Bosch gada pārskats, 2020. gads"

Gada pārskats, 2020. gads

Uzņēmuma profils un gada pārskats 2020. gadam

Mūsu uzņēmējdarbības nozares

Bosch izstāžu automobilis

Mobilitātes risinājumi

Mobilitātes risinājumi

Mobilitātes risinājumu uzņēmējdarbības sektors tiecas uz tādu mobilitāti, kas ir droša, ilgtspējīga un aizraujoša, kā arī apvieno grupas dalībnieku kompetenci personalizēšanas, automatizācijas, elektrifikācijas un savienojamības jomā. Stratēģiskā ziņā uzņēmējdarbības sektors koncentrējas uz savu lomu kā automobiļu sastāvdaļu un apakšsistēmu piegādātājs, kā arī uz mobilitātes dzīves cikla uzņēmējdarbību, iesaistot autoparku un mobilitātes platformu operatorus. Uzņēmējdarbības sektors kā automobiļu tehnoloģiju piegādātājs klientiem piedāvā integrētus mobilitātes risinājumus šādās galvenajās uzņēmējdarbības jomās: iekšdedzes dzinēju iesmidzināšanas tehnoloģiju un spēka piedziņas perifērijas ierīces, dažādus risinājumus spēka piedziņas elektrifikācijai, transportlīdzekļu drošības sistēmas, vadītāja palīdzību un automatizācijas funkcijas, tehnoloģiju lietotājam draudzīgai izklaidei, komunikāciju starp diviem transportlīdzekļiem un starp transportlīdzekli un infrastruktūru, remontdarbnīcu koncepcijas, kā arī tehnoloģijas un pakalpojumus automobiļu rezerves daļu tirgum. Mobilitātes dzīves cikla uzņēmējdarbība ietver papildu produktus un pakalpojumus autoparku operatoriem, piemēram, regulāru datu iegūšanu, bezvadu programmatūras atjaunināšanu un viedās akumulatora uzlādes sistēmas. No 2020. gada 1. janvāra bijusī biznesa vienība Bosch eBike Systems tika pārveidota par pastāvīgu mobilitātes risinājumu uzņēmējdarbības sektora nodaļu. Uzņēmējdarbības sektora kompetencē ietilpst arī darbības, kas saistītas ar divriteņu, komerciāliem un apvidus transportlīdzekļiem, kā arī inženiertehniskie pakalpojumi.

Bosch izstāžu automobilis
Rūpniecības 4.0 procesu kontrolēšana ekrānā

Rūpnieciskā tehnoloģija

Rūpnieciskā tehnoloģija

Šajā uzņēmējdarbības sektorā ietilpst piedziņas un vadības tehnoloģiju nodaļa, kas specializējas, nodrošinot piedziņas un vadības tehnoloģiju efektīvu, jaudīgu un drošu kustību jebkura veida un izmēra mašīnās un sistēmās. Nodaļa apvieno pasaules mēroga lietojuma pieredzi mobilo lietotņu, ražošanas inženierpakalpojumos un celtniecībā, kā arī rūpnīcu automatizācijas tirgus segmentos. Izmantojot viedās sastāvdaļas, pielāgotus sistēmas risinājumus un pakalpojumus, ar piedziņas un vadības tehnoloģiju tiek radīta attiecīgā vide savienotām lietotnēm. Šī nodaļa klientiem piedāvā hidrauliku, elektriskās piedziņas un vadības ierīces, pārnesumu tehnoloģijas, kā arī lineārās kustības un montāžas tehnoloģijas, ieskaitot programmatūru un lietu interneta saskarnes. Bosch iekšējais montāžas sistēmu piegādātājs Robert Bosch Manufacturing Solutions GmbH izstrādā elastīgus, mērogojamus montāžas sistēmu plānus, pielāgotus risinājumus testēšanas un procesu tehnoloģiju jomā, kā arī saistītos pakalpojumus. Rūpniecības tehnoloģijā ietilpst arī Bosch Connected Industry biznesa vienība. Koncentrējoties uz „Rūpniecība 4.0”, tas izstrādā programmatūras risinājumus un īsteno projektus iekšējiem un ārējiem klientiem.

Rūpniecības 4.0 procesu kontrolēšana ekrānā
Bosch rotējošā urbjmašīna

Patēriņa preces

Patēriņa preces

Uzņēmuma instrumentu nodaļa ir elektroinstrumentu, to piederumu un mērīšanas tehnoloģiju piegādātāja. Nodaļai ir plašs produktu klāsts, kas paredzēts profesionāliem lietotājiem tirdzniecībā un rūpniecībā, amatieru (do-it-yourself –DIY) tirgum un mājamatniekiem. Piedāvājumā ir elektroinstrumenti un dārza instrumenti. Nodaļas uzmanības centrā ir ērti, augstas veiktspējas bezvadu elektriskie rīki, kā arī arvien vairāk tīmekļa rīku un pakalpojumu. Elektroinstrumentu nodaļas stratēģijas galvenie pīlāri ir inovācijas, pastāvīga digitalizācija, spēcīgi zīmoli un uzņēmējdarbības paplašināšana strauji augošajos tirgos. Tajā ievērojama nozīme ir pievērsta uz lietotāju orientētām inovācijām. Patēriņa preču uzņēmējdarbības nozarē ietilpst arī BSH Hausgeräte GmbH, kas piedāvā plašu modernu, energoefektīvu un arvien vairāk savienotas sadzīves tehnikas klāstu. Tā produktu klāsts ir plašs – no veļasmašīnām un žāvētājiem līdz ledusskapjiem un no saldētavām, krāsnīm, cepeškrāsnīm, tvaika nosūcējiem un trauku mazgājamām mašīnām līdz pat mazizmēra ierīcēm, piemēram, putekļsūcējiem, kafijas automātiem un virtuves kombainiem. BSH aktīvi veido paradigmas maiņu no analogās uz saistīto pasauli. Šajā gadījumā meitasuzņēmums izvēlas uz klientu orientētu stratēģiju „Hardware +”. Tas arvien biežāk papildus novatoriskām sadzīves ierīcēm piedāvā arī digitālus un personalizētus pakalpojumus. Tās SystemMaster ir digitāls vadības bloks, kas nodrošina savienojumu ar visām sadzīves tehnikas ierīcēm.

Bosch rotējošā urbjmašīna
Bosch Viedās mājas kontrole

Enerģētikas un celtniecības tehnoloģijas

Enerģētikas un celtniecības tehnoloģijas

Uzņēmuma būvniecības tehnoloģiju nodaļai ir divas uzņēmējdarbības jomas: globālā produktu drošības un komunikāciju risinājumu un reģionālo sistēmu integrācijas uzņēmējdarbība. Pēdējais (no diviem minētajiem) piedāvā konkrētās valstīs pielāgotus ēku drošības, energoefektivitātes un ēku automatizācijas risinājumus un pakalpojumus. Abas vienības galveno uzmanību pievērš komerciālām ēkām un infrastruktūras projektiem. Produktu klāstā ietilpst videonovērošanas, ielaušanās atklāšanas, ugunsgrēka fiksēšanas un balss trauksmes sistēmas, kā arī piekļuves kontrole un profesionālās audio un konferenču sistēmas. Termotehnoloģiju nodaļa klientiem visā pasaulē piedāvā gaisa kondicionēšanas, karstā ūdens un decentralizētas enerģijas pārvaldības risinājumus. Tā nodrošina dzīvojamo ēku apkures sistēmu un enerģijas pārvaldību, ūdens sildītājus, kā arī komerciālās un rūpnieciskās apkures un gaisa kondicionēšanas sistēmas. Raugoties dažādu funkciju aspektā, tālvadības diagnostika un tīmekļa ierīces, kā arī elektriskie siltumsūkņi kļūst arvien nozīmīgāki. Bosch globālo pakalpojumu risinājumu nodaļa nodrošina uzņēmējdarbības procesus un pakalpojumus klientiem galvenokārt automobiļu, ceļojumu un loģistikas nozarēs, kā arī informācijas un komunikāciju tehnoloģijās. Robert Bosch Smart Home GmbH mājām piedāvā tīmeklī iespējotus un lietotņu kontrolētus produktus.

Bosch Viedās mājas kontrole

Īpašumtiesību struktūra un organizācija

Kopš 1964. gada Bosch lielākais akcionārs ir labdarības fonds Robert Bosch Stiftung GmbH. Fonds īsteno uzņēmuma dibinātāja centienus labdarības un sociālajās jomās arī mūsdienās. Tas sevi uzskata par fondu, kas īsteno savus mērķus gan ar savām jau esošajām programmām un iniciatīvām, gan atbalstot piemērotus projektus un iestādes, ko ierosinājuši citi, lai risinātu uzdevumus, ar kuriem saskaras sabiedrība.

Robert Bosch GmbH akcionāri un balsstiesības

Sazinieties ar Bosch

Priecāsimies saņemt Jūsu pieprasījumu.

Nosūtiet mums ziņu